22.7 C
İzmir
More

  Sosyete Pazarlarından Halk Pazarlarına İzmir’de Pazar Yerleri

  Sizler, pazarı sebze meyve satılan, sıkıcı bir alışveriş alanı olarak görebilirsiniz. Ancak İzmir’de pazara gitmek eğlenceli bir aktivitedir. Sizler için İzmir’de pazar yerleri konulu makalemizi derledik.

  10) İzmir Teos Pazarı

  İzmir İzmir Teos Pazarı
  İzmir İzmir Teos Pazarı

  Sığacık’ta bulunan Teos pazarı yerel ürünlerin satıldığı bir yemek pazarıdır. Burada sadece yerel üreticinin ürettiği ürünler mevcut. Teos pazarının en güzel yanlarından biri çiğ köfte, mercimek köftesi, börek, kurabiye, pişi gibi yiyecekler alıp manzaraya karşı yiyebilmek.

  • Adres: Sığacık, Marina Teos, 35460 Seferihisar/İzmir

  9) İzmir Yelki Pazarı

  İzmir Yelki Pazarı
  İzmir Yelki Pazarı

  İzmir şehir merkezine 45 dakika, Seferihisar, Çeşme ve Urla gibi tatil noktalarına 10-15 dakika mesafe de bulunan Yelki köyünün meydanında her cumartesi kurulan pazar, yerel üreticinin doğal, taze ürünlerini sattığı bir alışveriş alanı. İzmir’de ki pazarlar arasında en iyi zeytin ve zeytinyağ çeşitleri burada diyebiliriz.

  • Adres: Mustafa Kemal Paşa, 35310 Güzelbahçe/İzmir

  8) İzmir Güzelbahçe Gece Pazarı

  İzmir Güzelbahçe Gece Pazarı
  İzmir Güzelbahçe Gece Pazarı

  Güzelbahçe, havası, manzarası ve aurası ile özellikle yazları cennet misali bir yer. Buranın vapur iskelesinde, yaz boyunca her akşam bir pazar kuruluyor. Yerel üreticinin ürettiği ve doğal ürünler satılan bu pazarda çeşitlilik oldukça fazla. 

  • Adres:  Yalı, Mithatpaşa Cd. No:242, 35310 Güzelbahçe/İzmir

  7) İzmir Çeşme Köy Pazarı

  İzmir Çeşme Köy Pazarı
  İzmir Çeşme Köy Pazarı

  İzmir Çeşme Köylü Pazarı, yerel üreticinin bağından bahçesinden özenle topladığı yerel ürünlerin satıldığı pazarlardan biri. Çarşamba günleri açılan pazarda sakız macunu, kuru domates, kapari turşusu, gibi farklı ürünleri de bulabilirsiniz.

  • Adres: İsmet İnönü Mah. 2069-2074 Sok. Çeşme / İzmir

  6) Tire Pazarı

  İzmir Tire Pazarı
  İzmir Tire Pazarı

  Tire gerçek bir Anadolu kasabası. Pazarı ise Türkiye’nin en büyük pazarı ve dünyanın da en büyük ikinci büyük pazarı. Burada yöreye ait otlar, meyve ve sebzeleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca pazarın devasa bir kıyafet bölümü de bulunmakta. Tire pazarının aşağısında karnınızı doyurabileceğiniz çok iyi restoranlarda mevcut. Hacıoğlu Restoranı, Tire Köftesi yiyebileceğiniz en iyi yer. Pazarda özel peynirlerin tatlarına bakmayı unutmayın deriz.

  • Adres: Cumhuriyet mah. İbni Sina sokak Tire / İzmir

  5) Alaçatı Pazarı

  İzmir Alaçatı Pazarı
  İzmir Alaçatı Pazarı

  1994 yılından beri kurulan bu pazar, köylerden gelen yerli üreticinin ürünlerini sattığı bir yer. Burası her cumartesi günü kuruluyor. Bu pazarda, meyve ve sebzenin yanı sıra, kıyafet, ayakkabı, kumaş, perde, yatak örtüsü, aksesuar ve plaj ürünleri de mevcut.

  • Adres: Yeni Mecidiye Mahallesi, 3020. Sk., 35930 Alaçatı Belediyesi/Çeşme/İzmir

  4) Urla İkinci El ve Antika Pazarı

  İzmir Urla İkinci El ve Antika Pazarı
  İzmir Urla İkinci El ve Antika Pazarı

  Her Pazar günü açık olan pazar alanı, isminin hakkını tam anlamıyla veriyor. Rum evlerinin gölgesine kurulmuş bu alanda antika ve el emeği sanat ürünlerini bulabilecek ve burada olmaktan büyük bir keyif alacaksınız.

  • Adres: Esopark Urla, Rüstem, 35430 Urla/İzmir, Türkiye

  3) Foça Yeryüzü Pazarı

  İzmir Foça Yeryüzü Pazarı
  İzmir Foça Yeryüzü Pazarı

  Foça Yeryüzü Pazarı, 8 ülkede 28 üyesi bulunan Yeryüzü Pazarı Ağı’nın Türkiye’deki tek üyesidir. Satılan ürünler yerli üreticinin üretip kendi sattığı ürünler. Yeryüzü pazarları sağlıklı ve adaletli beslenme kurallarını hayata geçirmeyi, yerli üreticilerin tüketicilerle buluşmasını sağlamayı ve biyolojik çeşitliliğin korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

  Adres: Atatürk, Değirmenlik Cd. No:4, 35680 Foça/İzmir

  2) Bostanlı Pazarı

  İzmir Bostanlı Pazarı
  İzmir Bostanlı Pazarı

  Keyifli bir alışveriş yapmak istiyorsanız burası size göre. Dünyaca ünlü markaların tekstil ürünlerinden, mutfak eşyalarına, sebze ve meyvelerden, ayakkabıya kadar herkese hitap eden çok çeşitli bir pazar BOSPA. Çarşamba günleri açık olan pazarda kalabalıktan zor ilerleyebilirsiniz.

  • Adres: Cemal Gursel Caddesi, İzmir Türkiye

  1) Ekopazar İzmir

  Ekopazar İzmir
  Ekopazar İzmir

  Bostanlı’da bulunan pazar, İzmir’in ilk ekolojik pazarıdır. Cuma günleri açık olan pazarda ürünler denetleniyor ve organik olmadığı tespit edilirse satışına izin verilmiyor. Burada kesinlikle naylon poşet kullanılmıyor. Satıcılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tedariki sağlanan şapka, önlük ve çantaları kullanıyor. Pazarda, İzmirli üreticilerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen organik üreticileri de bulunuyor.

  • Adres: Bostanlı, Hasan Ali Yücel Blv., 35590 Karşıyaka/İzmir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Latest Posts

  Popüler