34 C
İzmir
More

  İzmir’de En İyi 10 Kokoreç Yiyebileceğiniz Uğrak Mekanlar

  İzmir için sakatat ve dolayısıyla kokoreç vazgeçilmez bir lezzettir. Şehirde çok fazla kokoreççi bulunmaktadır. Seçim yapmanızı kolaylaştıracak önerilere başlıyoruz. İşte İzmir’de En İyi 10 Kokoreç yiyebileceğiniz uğrak mekanlar…

  10) Pırpır’ın Yeri Rüzgar Kokoreç

  İzmir Pırpır’ın Yeri Rüzgar Kokoreç
  İzmir Pırpır’ın Yeri Rüzgar Kokoreç

  Üniversite bölgesinde bulunan kokoreççi oldukça uygun fiyatları ile özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih ediliyor. Hizmet son derece hızlı ve çalışanlar güler yüzlü. Hem cebim yanmasın hem de lezzetli, temiz bir kokoreç yiyeyim diyorsanız burası tam size göre.

  • Adres: 63. Sokak No:26/2 Buca, İzmir
  • Telefon: 0232 440 58 26

  9) Kokoreççi Baki

  İzmir Kokoreççi Baki
  İzmir Kokoreççi Baki

  Karşıyaka’da bulunan Kokoreççi Baki’de kokoreç denince akla ilk gelen duraklardan. Baki Usta seyyar satıcı olarak başladığı bu serüveni 3 şube ile taçlandırmış. Bornova, Şermikler ve Bostanlı’da Baki Usta’nın şubelerine uğrayabilirsiniz. Burası kokorecin lokumsu yapısıyla meşhur. Bunun kuzu kokoreci pişirdikten sonra ızgaraya koymadan direk ekmeğe koymasından kaynaklandığı söyleniyor. Hijyenik, lezzetine doyum olmayan bir kokoreç yemek istiyorsanız Baki Usta’yı es geçmeyin deriz.

  • Adres: Şemikler Mah. 6221 Sok. No:8/2 Nergiz, Karşıyaka, İzmir Türkiye
  • Telefon: 0232 330 59 18

  8) Uğur Kokoreç & İnegöl Köfte

  İzmir Uğur Kokoreç & İnegöl Köfte
  İzmir Uğur Kokoreç & İnegöl Köfte

  Burası da kokoreç severlerin es geçemeyeceği yerlerde. Mekanın geç saatlere kadar açık olması bir avantaj. Fakat burası sürekli olarak yoğun. Mekanda kokorecin yanı sıra İnegöl köfte, uykuluk, Kemalpaşa tatlısı gibi yan lezzetlerde var. Atom ve köfte bizim favorimiz.

  • Adres: Erdoğan Akkaya Sok. No:37 Karşıyaka, İzmir
  • Telefon: 0232 330 00 95

  7) Kartal Kokoreç

  İzmir Kartal Kokoreç
  İzmir Kartal Kokoreç

  Kartal kokoreç 1970’de kokoreç imalatıyla başladığı iş hayatına 1990 şube açarak devam etti. Bu tecrübenin etkisini yediğiniz her lokmada alıyorsunuz. Burada kokoreç süt kuzudan odun ateşinde pişirilerek servis ediliyor. Büyük kesim seviyorsanız burası tam size göre. Etini diğer yerlere göre, biraz daha yağlı bulabilirsiniz. Kokoreç yemeye gittiğinizde yanında ev yapımı şalgam suyunu sipariş etmeyi unutmayın biz çok beğendik.

  • Adres: Kamil Tunca Bulvarı No:47 Çamdibi, İzmir
  • Telefon: 0232 435 48 35

  6) Cila Kokoreç & Midye

  İzmir Cila Kokoreç & Midye
  İzmir Cila Kokoreç & Midye

  Midye ve tandır kokoreç yerken biramı da yudumlamak isterim diyorsanız uğrayın. Zaten Cila İzmir klasiklerinden biri. Şu an da iki şubede hizmet vermekte. Midye ve kokoreçin dışında köfte ve sucuk da çok lezzetli. Fiyatlarda oldukça makul.

  • Adres: Vali Rahmi Bey, Menderes Cd. No:69, 35380 Buca/İzmir
  • Telefon: 0 232 452 70 09

  5) Ustam Kokoreç

  İzmir Ustam Kokoreç
  İzmir Ustam Kokoreç

  Bornova’nın ünlü mekanlarından Ustam Kokoreç, lezzetleri kadar sunumlarıyla da dikkat çekiyor. Kokorece adeta modern bit yorum getirmiş burası. Titizliği ve ince detaylarıyla sürekli övgüler alan mekan kokoreç denince akla ilk gelen yerlerden. İşletme ayrıca birçok ünlü firmaya da ürün tedariki sağlıyor. Ürünler her daim taze ve temiz servis ediliyor.

  • Adres: Mustafa Kemal Cad. No.114/A Özkanlar, Bornova
  • Telefon: 0232 373 51 51

  4) Akın Usta

  İzmir Akın Usta
  İzmir Akın Usta

  Eti meşhur Ulukent’de bulunan Akın Usta, şehrin en uzak yerlerinden bile kalkıp gelinebilecek bir kokoreç lezzetine sahip. Zaten mekan sürekli olarak kalabalık. Fiyatların oldukça makul olması da bu kalite karşısında şaşırtıcı geliyor. Buranın kokoreci mideye rahatsızlık vermiyor ve damağa yapışmıyor. Menüde kokoreçten başka bir yiyecek bulunmuyor.

  • Adres: 29 Ekim, 180. Sk. no:7, 35660 Menemen, İzmir
  • Telefon: 0542 891 28 41

  3) Kokoreççi Ali Ustanın Yeri

  İzmir Kokoreççi Ali Ustanın Yeri
  İzmir Kokoreççi Ali Ustanın Yeri

  Fiyat ve performans açısından bizleri çok şaşırtan mekanlardan biri Kokoreççi Ali Ustanın Yeri. Lezzet enfes ve sunumlarda göze hitap ediyor. Eğer İzmir’deyseniz uğramanız gereken duraklardan.

  • Adres: Torbalı, Kuyu Çukuru Sk No:3, 35860 Torbalı, İzmir
  • Telefon: 0507 415 26 16

  2) Meşhur Sosyete Kokoreççisi Baran Usta

  İzmir Meşhur Sosyete Kokoreççisi Baran Usta
  İzmir Meşhur Sosyete Kokoreççisi Baran Usta

  İzmir’de En İyi 10 Kokoreç mekanı denildiğinde Konak’ta yer alan mekan İzmir usulü kokoreci ile oldukça meşhur. Belirli saatler arasında hizmet veriyor, gece açık değil. Kokorecin yanı sıra köfte ve sucuk da enfesti. Bölge civarında ki en iyi kokoreççi Baran Usta diyebiliriz.

  • Adres: 201 Sokak No: 50/B Hatay, Konak, İzmir 
  • Telefon: 0232 231 20 10

  1) Kokoreççi Asım Usta

  izmir Kokoreççi Asım Usta
  izmir Kokoreççi Asım Usta

  Asım Usta bu işte 1960 yılında bir el arabasıyla başlamıştır. Şu an da 2 şubesiyle hizmet vermekte olan Asım Usta ödülleri olan bir kokoreç ustası. Asım Usta’nın kömürde kızartılarak yapılan kokoreci dillere destan. Öyle ki uzak mesafelerden sırf burada kokoreç yemek için gelen bir sürü müdavimi var. Bura da kokoreç, uykuluk ve badem meşhur. Sizde kokoreçe bayılıyorsanız kesinlikle Asım Usta’ya uğrayıp Türkiye’nin en iyi kokoreçini tadabilirsiniz.

  • Adres: Burak Reis Cad. No:224 Çamdibi, İzmir
  • Telefon:  0232 462 02 14

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Latest Posts

  Popüler